Pioneers in the industry, we offer white and black pedestal drawer with lock & wheels base, frosty white pedestal drawer with lock, black pedestal drawer, black white pedestal drawer, grey pedestal drawer with lock and grey white pedestal pedestal drawer with lock from India.
₹ 6999 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Made from Pre-laminated Particle Board, Chrome Plated smooth Telescopic channels for drawers |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | Central Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | CUBICLECRAFT |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Frosty white |
| Feature | Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Wheels | Wheel base is provided |
| Warranty | 3 years |
| Color Options | White and Black |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Made from Pre-laminated Particle Board, Chrome Plated smooth Telescopic channels for drawers |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | Individual Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | Cubiclecraft |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Frosty white |
| Feature | 3 Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Particle Board |
| Base Shape | Square |
| Table Use | Office Table |
| Drawer Layout | Box + File |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Lock Type | Individual Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Height | 64 cm |
| Finish | Chrome Plated |
| width: | 45 cm |
| Length | 42 cm |
| Colour | Black |
| Brand | CUBICLECRAFT |
| Shipping time | 10-12 days |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Particle Board |
| Base Shape | Square |
| Table Use | Office Table |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | Individual Lock |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Castor Type | With Castors |
| Height | 64 cm |
| Finish | Chrome Plated |
| Length | 42 cm |
| Width: | 45 cm |
| Colour | Frosty white |
| Warranty | 3 years |
| Shipping time | 10-12 days |
| Brand | Cubiclecraft |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Engineered Wood |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | Individual Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | Cubiclecraft |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Frosty white |
| Feature | 3 Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Engineered Wood |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | Individual Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | Cubiclecraft |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Frosty white |
| Feature | 3 Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Engineered Wood |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | Individual Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | Cubiclecraft |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Frosty white |
| Feature | 3 Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Made from Pre-laminated Particle Board, Chrome Plated smooth Telescopic channels for drawers |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | Individual Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | Cubiclecraft |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Frosty white |
| Feature | 3 Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6999 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Engineered Wood |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | No Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | CUBICLECRAFT |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Frosty white |
| Feature | Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6999 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Engineered Wood |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | No Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | Cubiclecraft |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Mangfall Beech |
| Feature | Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6999 / Piece Get Latest Price
| No Of Drawers | 3 Drawers |
| Material | Engineered Wood |
| Drawer Layout | Box + File |
| Lock Type | No Lock |
| Castor Type | With Castors |
| Brand | Cubiclecraft |
| Length | 42 cm |
| Product Width | 45 cm |
| Product Height | 64 cm |
| Colour | Grey White |
| Feature | Drawers 18 mm Thick PLPB, Centre lock for all 03 drawers |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 10 Piece
CUBICLECRAFT (Owner)
Cubiclecraft
3/5, Mylasandra Village, Opposite Sneha Sadan Little Brothers Of Jesus, Begur Post, Bangalore South
Bengaluru - 560068, Karnataka, India