Pioneers in the industry, we offer frosty white manager table, cherry pine night grey, black white manager table, khaya mahogany manager table, khaya mahogany white manager table and thansau maple-white design manager table from India.
₹ 24892 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | L180 x W60 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Corporate Office, Home Office |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | Frosty White |
| Side Unit | L150 x W45 x H75 cm |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Side unit, Drawers and Wire manager |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 24892 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | L180 x W60 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer With Cabinet |
| Usage Area | Corporate Office |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | Cherry pine- Night grey |
| Side Unit | L150 x W45 x H75 cm |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Side unit, Drawers and Wire manager |
| Warranty | 3 Year |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 13821 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Size | L150 x W75 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Home Office, Corporate Office |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | Black White |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Drawers and Wire manager, 3in1 lock for drawer |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 20100 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | L180 x W60 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Corporate Office, Home Office |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | Khaya mahogany |
| Side Unit | L150 x W45 x H75 cm |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Side unit, Drawers and Wire manager |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 13821 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Main Table Size | L150 x W75 x H75 cm |
| Table Type | Executive |
| Material | Particle Board |
| Base Material | Engineered Wood |
| Warranty | 3 Years |
| Features | Wire Management |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | White |
| Shipping time | 10-12 days |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 24892 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | L180 x W60 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer With Cabinet |
| Usage Area | Corporate Office |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | Thansau maple- White |
| Side Unit | L150 x W45 x H75 cm |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Side unit, Drawers and Wire manager |
| Warranty | 3 Year |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 24892 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | L180 x W60 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Home Office, Corporate Office |
| Brand | CUBICLECRAFT |
| Colour | White Front Black |
| Side Unit | L150 x W45 x H75 cm |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Side unit, Drawers and Wire manager |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 2089 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Conference Table |
| Shape | Rectangular |
| Seating Capacity | 2 |
| Table Length | 1200 mm (4 ft) |
| Top Material | Particle Board |
| Storage | With Storage |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | White |
| Size | L150 x W75 x H75 cm |
| Warranty | 3 years |
| Feature | Office Desk - Drawers and Wire manager, 3in1 lock for drawer |
Minimum order quantity: 3 Piece
Action Tesa / Merino prelaminated particle board / MDF / plywood
High-quality fittings hardware – hinges, channels, handles, locks
Premium-quality materials
Environment-friendly furniture
Five-step quality check process
ISO certified
Excellent resistance to moisture
₹ 7893 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Size | L150 x W75 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Home Office, Corporate Office |
| Warranty | 3 years |
| Feature | Office Desk - Drawers and Wire manager, 3in1 lock for drawer |
| Room Type | Office |
| Colour | White and Black |
| Brand | Cubiclecraft |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 7893 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | 1200×600 mm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Home Office, Corporate Office |
| Feature | Office Desk - Drawers and Wire manager, 3in1 lock for drawer |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | White Ebony Walnut |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 3 Piece
Action Tesa / Merino prelaminated particle board / MDF / plywood
High-quality fittings hardware – hinges, channels, handles, locks
Premium-quality materials
Environment-friendly furniture
Five-step quality check process
ISO certified
Excellent resistance to moisture
₹ 26143 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | L165 x W60 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Home Office, Corporate Office |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | Elegeant |
| Side Unit | L150 x W45 x H75 cm |
| Top thickness | 43 mm (Size: L150 x D75 cm) |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Side unit, Drawers and Wire manager |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 3 Piece
High-quality fittings hardware – hinges, channels, handles, locks
Premium-quality materials
Environment-friendly furniture
Five-step quality check process
ISO certified
Excellent resistance to moisture
Fire-retardant properties
₹ 26143 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | L150 x W60 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Corporate Office, Home Office |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | White Thai |
| Side Unit | L165 x W60 x H75 cm |
| Top thickness | 43 mm (Size: L135 x D75 cm) |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Side unit, Drawers and Wire manager |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 3 Piece
High-quality fittings hardware – hinges, channels, handles, locks
Premium-quality materials
Environment-friendly furniture
Five-step quality check process
ISO certified
Excellent resistance to moisture
Fire-retardant properties
₹ 20143 / Piece Get Latest Price
| Table Material | Particle Board |
| Table Shape | L Shape |
| Table Size | L150 x W60 x H75 cm |
| Table Height | 720 mm |
| Storage Type | Drawer |
| Usage Area | Corporate Office, Home Office |
| Brand | Cubiclecraft |
| Colour | Bavarian Beech |
| Side Unit | L165 x W60 x H75 cm |
| Top thickness | 43 mm (Size: L135 x D75 cm) |
| Room Type | Office |
| Feature | Office Desk - Side unit, Drawers and Wire manager |
| Warranty | 3 years |
Minimum order quantity: 3 Piece
High-quality fittings hardware – hinges, channels, handles, locks
Premium-quality materials
Environment-friendly furniture
Five-step quality check process
ISO certified
Excellent resistance to moisture
Fire-retardant properties
CUBICLECRAFT (Owner)
Cubiclecraft
3/5, Mylasandra Village, Opposite Sneha Sadan Little Brothers Of Jesus, Begur Post, Bangalore South
Bengaluru - 560068, Karnataka, India